کد مطلب: 12843
 
سوالات خود را از رئیس شورای هیئات مذهبی بپرسید؛
کاظم کرامت؛ میهمان ویژه «سلام سربدار»
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۹
۲۲
 
کاظم کرامت؛ میهمان ویژه «سلام سربدار»
 
پایگاه خبری تحلیلی"سلام سربدار" به منظور تحقق رسالت رسانه ای خویش، در نظر دارد فضای گفتگو و پرسش و پاسخ را با مسئولین شهرستان ایجاد کند تا پلی باشد که از این طریق مخاطبین سایت با نگاه ها و نقطه نظرات مسئولین آشنا شوند و نوعی از ارتباط صحیح و آگاهانه مدارانه مردم و حاکمیت شکل بگیرد.

سایت سلام سربدار بنا دارد با دعوت از مسئولین به عنوان مهمان ویژه سایت و پاسخ به سوالات مخاطبین در تحقق و ایجاد این ارتباط گام بردارد.

در این نوبت جناب آقای «کاظم کرامت»، رئیس شورای هیئات مذهبی سبزوار میهمان سلام سربدار هستند.

مخاطبین محترم مي توانند سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود درباره هیئات و مراسمات عزاداری را حداکثر تا روز دوازدهم مهر ماه، از طریق تلگرام به @sarbedarr، از طریق پیامک به شماره ۵۰۰۰۲۸۵۳۱۰۰۰۱۴، و از طریق بخش نظرات همین مطلب، به سلام سربدار ارسال نمایند.

آقاي کرامت نیز پس از اتمام مهلت ارسال سوالات، طی مدت یک هفته فرصت پاسخگویی به سوالات را خواهند داشت.
Share/Save/Bookmark


کاربر
Greece
۱۳۹۷-۰۷-۰۵ ۱۰:۱۶:۳۷
سلام. لطفا پیام من رو به ایشون برسونید . بنده به همراه خانواده ام برای عزاداری روز تاسوعا رفتم چهاراه امازاده یحیی (ع)باور بفرمایید اینقدر آلودگی صوتی که با صدای طبل های بزرگ و بلندگوهای قوی ایجاد شده بود ,گوش خراش. و غیر قابل تحمل بود که. هیچی از نوحه ها قابل فهم نبودند. و نیاز هست که ایشون بعنوان مسئول یک تصمیم درست اتخاذ کنند (44273)
 
Greece
۱۳۹۷-۰۷-۰۵ ۱۰:۱۷:۵۹
سلام .چرا تعداد طبلها در بعضی هیئتها از زنجیر زنها بیشتره مگه یه هیئت چند تا طبل میخواد (44274)
 
Greece
۱۳۹۷-۰۷-۰۵ ۱۰:۲۴:۱۶
با سلام. متاسفانه برخی انحرافات در تعداد کمی از هیئات دیده میشود؛ برای این مقوله چه کاری انجام داده اید و یا چه برنامه ای دارید؟ (44275)
 
Romania
۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۷:۵۹:۵۵
سلام
برای من سئوال شده چرا هر ساله خدا روز عاشورا و تاسوعا خود کاظم کرامت حتما باید سر چهار راه بیهق مداحی بخونه؟ همیشه هم تکراری؟ آیا اون هیئت مداح دیگه ای نداره؟ آیا نوحه های دیگه ای وجود نداره؟ (44278)
 
Romania
۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۸:۰۱:۴۴
رئیس شورای هیات مذهبی بفرمایند که چرا هیات به بحث نماز احترام نمی گذارند و فعالیت هیئت رو به خاطر نماز شده برای بیست دقیقه تعطیل نمی کنند؟ فقط یکی دو دقیقه کوتاه توقف می کنند و اذانی می گن و باز ادامه می دن. خود هیئت کاظم کرامتشون هم همینطورند؟ اینا واسه کی و واسه چی عزاداری می کنند؟ (44279)
 
Romania
۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۸:۰۴:۱۳
با این سیستمی که شورای هیئات مذهبی در سبزوار ترویج کرده و می کنه یک عده قلیلی زنجیر زن و یک عده کثیری با وضع کاملا نامناسب تماشاچی هستند. چه سر چهار راه و خیابون ها چه جلو مسجد تو میدان فاطمی و بقیه جاها. برای چی فکری برای این آسیب ها برنمی دارند؟ (44280)
 
Romania
۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۸:۰۴:۵۱
علت مخالفت کاظم کرامت با اجتماع یازدهم محرم چیه؟ (44281)
 
۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۸:۰۹:۴۹
سال قبل، روز یازدهم محرم درسبزوار تجمع عزاداری برگزار شد، چرا امسال این کار انجام نشد؟ برگزاری این برنامه آبروی شهر ما بود! (44282)
 
۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۸:۱۰:۰۶
باعرض سلام. چندسال پیش از آقای کرامت درخواست کردم تجمعات عزاداری درسبزوار انجام شود، ایشان گفتند پیگیر هستیم؛ چرا هنوز کاری انجام نگرفته است؟ (44283)
 
۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۸:۲۹:۴۰
سلام خسته نباشین
ما محدوده چهل متری دوم نزدیک مخابرات هستیم چندسال هست صدای طبل و بلندگوها گوش خراشن. امسال ازهرسال بدتر بود ما نمیگویم عزاداری نباشه ولی تا ساعت ۱۱/۵شب هم طولانی بود وهم خیلی پرسروصدا. سالهای قبل به ۱۱۰ زنگ میزدیم میومدن تذکر میدادن ولی امسال گفتن تا ساعت ۱۱/۵مجوز دارن ۴ تا مسجد کنار ما هستن... خودتونو جای ما بذارید (44284)
 
۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۸:۳۰:۱۰
سلام آقای کرامت
من که متاسفانه یا خوشبختانه توفیق شرکت در مراسم عزاداری چهارراه بیهق رو امسال نداشتم
ولی دوستانی که شرکت کرده بودن از وضعیت حجاب و نحوه عزاداری بسیار دلخور بودن و...

چرا محل برگزاری عزاداری اباعبدلله باید تبدیل بشه به محل میتینگ خود نمایی بعضی آقایون و خانمها؟؟

لطفا اگه هدف قیام امام حسین(‌ع) ‌و پیام عاشورا رو میدونید عمل کنید

یاعلی (44285)
 
موج
Italy
۱۳۹۷-۰۷-۰۷ ۱۲:۴۰:۱۳
سلام. عزاداری تان قبول باشه. خواهش میکنیم از دست اندرکاران هیئت های مذهبی این طبل ها و بلندگوهایی که جز سر و صدای بیخودی چیزی متوجه نمیشویم و در گوشه کنار شهرها باعث مزاحمت میشود جمع آوری شود.
عزاداری برای رساندن پیام عاشورا ست یا بیزاری ؟! و یابرای خودنمایی!
خواهش میکنیم از عزیزانی که پیگیر این امر هستن کوتاهی نکنیدکه خدای ناکرد به حرمت و جایگاه امام حسین علیه السلام بیحرمتی نشه
متشکریم ازهمکارتان (44286)
 
لیلا
Italy
۱۳۹۷-۰۷-۰۷ ۱۲:۴۰:۵۴
سلام تشکر می کنم از اینکه به موضوع آسیب های هیئت های عزاداری در ماه محرم پرداختید
از شما خواهش می کنم در مورد محتوای مداحی ها و نوحه خوانی ها هم از آقای کرامت بپرسید آیا نظارتی بر این محتوا وجود دارد یا خیر من بارها دیده ام نوحه خوانان یا مداحان متن هایی را می خوانند که سراسر غلط و تحریف است و بیشتر برای آنها ریتم متن شان مهم است چرا سبزوار تا امروز هیچ اقدامی برای رفع آسیب ها انجام نداده است.
امسال از کنار منزل ما ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱ هیئت رد می شد و صدای طبل های آنها آنقدر زیاد و آزاردهنده بود که من و خانواده ام کاملاً مستأصل شده بودیم. (44287)
 
United Kingdom
۱۳۹۷-۰۷-۰۷ ۱۸:۱۶:۲۵
چرا تا کنون اقدامی جهت تدوین و چاپ کتاب جامع اطلاعات محرم سبزوار که در آن هیئات ، آیین های سوگواری ، پیرغلامان ، نوحه ها و نواهای قدیمی و ... به ثبت رسیده باشه صورت نپذیرفته ؟؟ (44288)
 
Italy
۱۳۹۷-۰۷-۱۰ ۰۸:۲۳:۵۷
سلام از جناب کرامت با توجه به حضور چندین ساله در دو سِمَت مهم ریاست شورای اسلامی شهر و شورای هیئات مذهبی بپرسید:

۱- دقیقا چه اقداماتی جهت شناسایی ، ثبت و صیانت از میراث معنوی و سخت افزاری محرم انجام داده اند؟

۲- چه اقداماتی جهت تکریم و تجلیل پیرغلامان و خادمان هیئات عزاداری امام حسین داشته اند؟

۳-تعداد تالیفات شاعران و مدیحه سرایان سبزواری در چند سال گذشته چند مورد است؟ اگر وجود ندارد چرا حمایت نشده اند؟

۴- دلیل عدم برگزاری یادواره شهدای هیئاتی و ذاکر سبزوار چیست؟

۵- آیا اقداماتی جهت ساماندهی مداحان هیئات مذهبی داشته اند؟ اگر پاسخ مثبته خروجی قابل ملموس این اقدام رو با ذکر مصادیق اعلام کنند.

۶- چرا تا کنون اقدامی جهت تدوین و چاپ کتاب جامع اطلاعات محرم سبزوار که در آن هیئات ، آیین های سوگواری ، پیرغلامان ، نوحه ها و نواهای قدیمی و ... به ثبت رسیده باشه صورت نپذیرفته؟
با تقدیم احترام - قاسم سهیلی (44290)
 
Italy
۱۳۹۷-۰۷-۱۰ ۰۸:۲۸:۱۳
ضمن عرض سلام. از آقای کرامت خواهشمندم بفرمایند که نظارت بر اعضای شورای هیئات مذهبی چگونه انجام می شود؟ بنده بعنوان عضو کوچکی از خادمین یکی از هیئات، بارها شاهد لحن بد و رفتار زننده چندین نفر از بازرس های شورای هیئات مذهبی سبزوار بوده ام. انتخاب این بزرگواران بر چه اساسی صورت می‌گیرد؟ تا جایی که بنده می‌بینم، اکثر بازرس‌های محترم افرادی هستند که در طول سال حضور فعالی در هیئات مذهبی ندارند! چرا بازرسان از فعالان هیئات انتخاب نمی‌شوند؟ (44292)
 
شمیم
Italy
۱۳۹۷-۰۷-۱۰ ۱۷:۳۷:۰۸
با عرض ساام خدمت اقای کرامت .با توجه به اینکه تنها یه هیئت به نام بانوان وجود دارد که تمامی اعضا وفعالین بانوان هستن چرا هیچگونه حمایتی نمیشوند واعتباری ندارن برای هربرنامه ای که قرارهست انجام بدن باید کاسه گدایی دست بگیرن که البته درحال حاضر کسی یا ارگانی حمایت نمیکند اماوقتی که برنامه هست خودتون روبه اون برانامه میرسونین و خودی نشون میدین .لطفا حامی خوبی باشین

ودوم اینکه کسانی که به عنوان بازرس یامسئول در برنامه ها حضور دارن از نظر ادب و فرهنگ و اخلاق متاسفانه صفر هستن به عنوان مثال برنامه سال گذشته تالار کاشفی که باهاشون برخورد هم کردیم اما کسی اعتنایی نکرد لطفا ملاک این افراد لااقل اخلاق وادب خانوادگی باشد.
اینها نماینده شورای هیئات مذهبی هستن (44294)
 
Italy
۱۳۹۷-۰۷-۱۲ ۰۸:۴۳:۲۳
سلام علیکم به عنوان رئیس شورای هیئات مذهبی چه شناختی از میزان توانمندی و نقاط ضعف هیاتها دارید ؟ (44295)
 
۱۳۹۷-۰۷-۱۲ ۰۸:۴۴:۴۴
جناب آقای کرامت معیارهای هیات طراز انقلاب اسلامی چیست ؟ و آیا در سبزوار هیاتی در طراز انقلاب اسلامی داریم ؟

اقدامات جنابعالی و شورای هیئات مذهبی برای رساندن هیات‌های سبزواری به سطح طراز چیست ؟
چه کارهای برای معرفی و الگو سازی هیات‌های طراز انقلاب اسلامی به سایر هیتهای مذهبی داشته اید ؟ (44297)
 
۱۳۹۷-۰۷-۱۲ ۰۸:۴۵:۱۳
نقش هیات‌های مذهبی در جهانی کردن همایش عظیم اربعین چیست ؟ و راهکارهای شما برای رسیدن به این نقش و جایگاه چیست (44298)
 
۱۳۹۷-۰۷-۱۲ ۰۸:۴۵:۳۴
به عنوان رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان سبزوار رویکرد هیتهای مذهبی شهرستان رو بحران های اجتماعی را چگونه تشریح میکنید و آیا اینکه اصلا هیات ها باید در این گونه موارد نقشی ایفا کنند یا خیر ؟؟ (44299)
 
مهدی
۱۳۹۷-۰۷-۱۴ ۲۳:۰۳:۲۳
با سلام
خواستم بپرسم چرا در سبزوار به هیئات زیاد گیر میدند و حتی هیئت ها رو جمع آوری می کنند؟!

به عنوان مثال امسال شب عاشورا هیئتی در فلکه قلوه جمع کردند!!!

مگر نه اینکه حتی در بلاد کفر مثل آمریکا و انگلیس و... هم هیئت ها با اسکورت پلیس به خیابان ها می آیند؟! پس چرا در سبزوار برعکس همه جای جهان است ؟!

آن هم شهری که اولین پایتخت تشیع جهان بوده، زشت هست اینگونه برخوردهای زننده با هیئت ها و بچه هیئتی ها!

دل همه هیئتی های سبزوار خون هست... حرف زیاد هست ولی فقط یک مورد دیگه رو هم خدمتتون عرض کنم.

چرا باید برای زدن ایستگاه صلواتی در سبزوار، اینقدر صاحب ایستگاه صلواتی رو اذیت کرد و به قول معروف تیغ زد و پول گرفت؟!!!

برای یه متر جا و دو تا چایی نذری دادن چرا باید میلیونی به شهرداری و راهنمایی و رانندگی و... پول داد؟!

این حرف ها رو هم شما منتشر نمی کنید اما حداقل به گوش مسئولین سبزوار برسونید.

هیئتی بودن این نیست که 10 شب محرم در هیئت خیابان بهار با ساز و نی در خیابانی مختلط با آن وضع اسفناک چیزی را خواند! هیئتی بودن به اسم و حرف و شعار الکی هم نیست...

یا علی مدد (44302)