کد مطلب: 12802
 
اعتراض پرسنل اورژانس 115 نسبت به عملکرد ریاست مرکز فوریتهای پزشکی سبزوار
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
۷
 
به گزارش سلام سربدار، متنی که در ادامه میخوانید، نامه جمعی از پرسنل اورژانس 115 می باشد که در پی عملکرد ضعیف ریاست مرکز فوریتهای پزشکی سبزوار به دو تن از مسئولین شهرستان ارسال شده است
اعتراض پرسنل اورژانس 115 نسبت به عملکرد ریاست مرکز فوریتهای پزشکی سبزوار
 
بسمه تعالی؛ اینجانبان نمایندگان کثیری از تکنسین های فوریتهای پزشکی (رسمی – تبصره ای- شرکتی) اورژانس ۱۱۵ سبزوار گلایه وشکایتهایی زیادی از مسئولین این مرکز از جمله ریاست مرکز فوریتهای پزشکی
جناب آقای دکتر شریفان داریم که در ابتدا این شکایات به مسئولین دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ارجاع شد، که به دلیل عدم پیگیری مسئولین مربوطه این مشکالت به رسانه های خبری از جمله عصر سبزوار، سلام سربدار نشر داده شد.

آقای دکتر شریفان در طی چند سال گذشته، همچون یک ... در مرکز فوریتهای پزشکی حکومت می کند و نیروهای این مرکز را به چشم برده می بیند؛ عدم انگیزه نیروهای این مرکز به دلیل رفتارهای مسئول مذکور باعث شده است که سیستم اورژانس سبزوار که روزگاری به وسیله تیم مدیریتی و تکنسین
هایش جزء مراکز برتر کشور بود، پسرفت کند. سرعت پسرفت این مرکز به قدری بود است که اکنون در سطح استان خراسان رضوی نیز جزء مراکز ضعیف به حساب می آید....

این نوع سیستم مدیریتی باعث ایجاد مشکلات و گلایه های زیادی برای نیروهای شاغل در اورژانس شده است، بعضی از این موارد شامل:

۱️⃣ برخورد بسیار بد و تند مسئولین مربوطه با نیروهای این مرکز، عدم روحیه انتقاد پذیری و عدم مشورت مسئولین با نیروهای مربوطه سبب افت رتبه بندی این مرکز و پسرفت اورژانس سبزوارشده است، که با توجه به داشتن نیروهای با تجربه و آموزش دیده نسبت به این شهرستان ها باعث شرمندگی نیروهای مرکزمدیریت فوریت پزشکی سبزوار شده است.

۲️⃣ عدم پیگیری حقوق و درخواستهای نیروهای این مرکزتوسط مسئولین مربوطه، و زمانی که
تکنسین های اورژانس پیگیر درخواستهای خود هستند با رفتار زشت مسئولین این مرکز مواجه می شوند.

۳️⃣ تفاوت زیاد بین نیروهای شرکتی و دولتی، به گونه ای با نیروهای شرکتی برخورد می شود که گویی جزء سیستم اورژانس سبزوار نمی باشند. این نیروها پس از حدود ده ماه از اتمام کار هنوز تمام مطالبات خود را از شرکت قبلی اورژانس سبزوار دریافت نکرده اند ، و هم اکنون نیز پس از گذشت چند روز حقوق این ماه خود را و افزایش حقوق ۲۲ درصدی مصوب مجلس را نیز پس از گذشت حدود سه ماه هنوز دریافت نکردند، و هنگام پیگیری این نیروها جهت پیگیری مطالبات خود ،مسئولین به آنها می گویند ما در قبال شما مسئولیتی نداریم.

۴️⃣ عدم پرداخت به موقع کارانه ، حق ماموریت، حق تغذیه و افزایش حقوق ۲۲ درصدی نیروهای دولتی که سبب ایجاد مشکالت زیاد اقتصادی برای تکنسین های اورژانس شده است.

۵️⃣ کاهش آمبولانس های مناطق یک، دو و سه شهری و تعطیل کردن امبولانس های درمان بستر داورزن و خوشاب در روزهای پنجشنبه و جمعه ، که سبب تاخیر در رسیدن آمبولانس بر بالین بیمار و درگیری فیزیکی با نیروهای این مرکز و عدم خدمت رسانی مناسب به مردم شده است.


و مشکلات کثیر زیادی که در رسانه های خبری عصر سبزوار و #سلام_سربدار طی چند ماه گذشته پوشش داده شده است اما همچنان این مشکالت به علت عدم پیگیری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی پابرجاست و در صورت عدم برطرف شدن این مشکلات شرایط اورژانس پیش بیمارستانی سبزوار از این وضعیت نیزهم بدتر می شود.
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۲:۰۸:۳۷
سلام نامه مذکور به شدت مغرضانه واز روی نا اگاهی می باشد و افزایش 22 در صدی حقوق کارکنان دولتی به جوک شبیه است همکار محترم حداقل از یکی از همکاران دولتی می پرسیدی بعد اینگونه اظهار فضل میفرمودی ضمن اینکه اینجانب با مدیران زیادی کار کردهام اقای دکتر یکی از منطقی ترین وبا اخلاق ترین مدیرانی است که تا کنون دیده ام (44204)
 
.....
۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۴:۰۸:۵۲
اره واسه تو حتما خوب
صادق باش (44206)
 
امین
۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۳:۴۴:۵۱
آقای عزیز که کامنت گذاشتی
لطف....را بزار کنار بیا لباس سفید تو بپوش
در هر اظهار نظر ت خدا ی بالا سرت شاهد بگیر
لط (44205)
 
محمد
۱۳۹۷-۰۵-۰۴ ۱۹:۲۶:۵۵
به نام خدا

با سلام . ما جمعی از نیروهای خدماتی شرکتی شاغل در علوم پزشکی ، اوضاع مون خیلی بدتر از راننده های آمبولانس هست . ولی این قدر مسولان ما رو ترسوندن که جرعت هیچ گونه اعتراض و حتی انتقادی رو ازمون گرفتن . و هرچی که میگیم تهدید به اخراج میکنن.
خواهش میکنم صدای اعتراض ما رو هم منعکس کنید . مثلا یک نفر خدمات که حقوق نصفه یک پرستار رو نداره ، محروم از حق کارانه ، پرداخت با تاخیر حقوق ، ندادن سنواتی که شب عید باید میدادن ، نداشتن سبد کالا و ... حتی کلاس هایی که برای اوقات فراغت فرزندان کارکنان هست ، حتی بلیط استخر و... فقط و فقط برای پرستارها و رسمی ها و تبصره ای ها هست و برای شرکتی هایی که حتما به این چیزها بیشتر احتیاج دارن ، نیست . متاسفانه وقتی که اعتراض میکنیم ، اول اسم مون رو می نویسن ، بعد هم با تهدید ساکتمون می کنن.

با تشکر (44225)
 
منشی شرکتی اوا سلامت
۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۰۰:۲۰:۵۴
سلام.. با دو تا بچه کوچک مجبورم عصر ها مسافرکشی کنم چون با اینگرونی ها حقوق یک شرکتی کفاف مخارج رو نمیده.اگه مثلا کارانه داشتیم باز وضع بهتر بود. با تشکر از مسولین این سایت و علوم پزشکی (44236)
 
الف
۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۰۰:۲۷:۱۴
ما شرکتی های اوا سلامت هم هنوز حقوق نگرفتیم . امروز هفتمه ماه بود. خب مثلا صاحب خونه اول ماه کرایه اش رو میخواد. قسط های بانک ها اوله ماهه که با این تاخیر ها کلی باید شرمنده ی این و اون بشیم.. (44237)
 
یکی از خدمات بیمارستان حشمتیه
۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۰۱:۱۵:۰۶
با شناختی که از مسولین علوم پزشکی سبزوار دارم ، فکر می کنم که تا چند روزه دیگر به مشکلات اعلام شده سریعا رسیدگی خواهد شد .

البته شخصا فکر میکنم که اگر در سایت های خبری شهرستان این مطالب منتشر نشود و از همان سلسله مراتب سازمانی پیگیری شود ، بهتر باشد. مثلا بعضی مطالب خواسته شده درست و برخی نادرست هستن و زمانی که برای عموم این مطالب نشر داده می شود شبهات زیادی ایجاد خواهد شد .

مثلا افزایش حقوق 22 درصدی در قانون کار نداشتیم و طبق جدول برای دریافتی های مختلف ، متفاوت بود که از 10 درصد فکر کنم تا حداکثر افزایش 20 درصد بود.

همچنین تاخیر در پرداخت حقوق به خاطر تاخیر جبران بودجه ها و عموما ناشی از تاخیر بیمه های طرف قرارداد هم هست که مشکل کشوری هست و نه فقط سبزوار . البته رسمی ها و تبصره ای ها زودتر ولی متاسفانه شرکتی ها همیشه با تاخیر بوده که قابل پیگیری هست .

پرداخت کارانه هم که جزء مزایای شغلی هست و نه حقوق ، برای همه ی پرسنل علوم پزشکی با تاخیر چند ماهه بوده ، و مختص اورژانس 115 نیست . البته این مورد را هم با پیگیری می توان فاصله ی کارانه را با ماه چرداختی نزدیک کرد.

توجه مهم : منظورم دفاع یک طرفه از علوم پزشکی نیست بلکه " نقد منصانه و اصولی " هست . این عزیزان برای گرفتن حق شان امده اند و آن ها را تشویق میکنم ولی قطعا انصاف رو هم نباید از دست بدیم . مجموعه ی سبزوار ، مدیران خوبی داره که واقعا برای رفاه کارکنان تلاش بیشتری می کنند . نمونه اش برگذاری کلاس های اوقات فراغت ، فروش اقساطی حتی دوچرخه ، سوییت های شمال برای ایام تابستان ،...

با ارزوی موفقیت (44238)