کد مطلب: 12657
 
افزایش چهار برابری کشت گلخانه در سبزوار
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۹
 
احمد برادران روز دوشنبه 18 دی ماه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان سبزوار افزود: با بهره برداری از 20 هزار متر مربع کشت گلخانه ای در دهه فجر، این مقدار به 100 هزار متر مربع می رسد.


وی اظهار کرد: با توجه به بحران آب و کمی بارندگی ترویج کشت گلخانه ای علاوه بر مدیریت مصرف آب و افزایش تولید یکی از منابع درآمد پایدار در مناطق روستایی و تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات راه اندازی گلخانه با کارمزد 6 درصد گفت: متقاضیان کشت گلخانه ای برای دریافت تسهیلات باید در سایت مربوطه ثبت نام کنند.

برادران افزود: همچنین برای توانمندسازی جوامع محلی و روستایی طرح ترسیب کربن در 120 هکتار اراضی بیابانی بخش روداب این شهرستان اجرا و 20 صندوق خرد اشتغال زنان روستایی در 2 بخش روداب و ششتمد شهرستان سبزوار راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: پس از مشارکت و سرمایه گذاری اندک اعضا در صندوق های خرد ، تسهیلات کم بهره بانکی به مبلغ 100 تا 150 میلیون ریال به هر فرد از طریق بانک کشاورزی و بر اساس طرح و مهارت بانوان پرداخت می شود.

برادران گفت: سند توسعه روستایی شهرستان سبزوار بر اساس ظرفیت های روستایی با رویکرد توانمند سازی جوامع روستایی در سه روستای این شهرستان برای نخستین بار تدوین و اجرا می شود.
Share/Save/Bookmark